AKTUALNOŚCI
2021-08-24

W zakladce MPiK 2021 został zamieszczony regulamin 9. i 10. rundy tegorocznego cyklu XXVIII Mistrzostw Pomorza i Kujaw.

Zwracamy uwagę na  termin tych zawodów, który został przesunięty na 18 - 19 września ( z uwagi na przeniesione zawody CTZ - Klubowe Mistrzostwa Polski - 2. runda).

 

 

2021-06-08

Regulamin 7. rundy MPiK organizowanej przez UMKS Kwidzyn w dniu 19 czerwca 2021 został zamieszczony w zakładce MPiK_2021.

Po biegu średnim organizatorzy zapraszaja na sprint do Sztumu., a już nastepnego dnia dystans średni podczas 8. rundy MPiK w Grudziądzu.

2021-05-30

Regulamin 5. i 6. rundy MPiK w okolicach Szczecina został  zamieszczony w zakładce MPiK 2021

2021-05-27

Regulamin 8.rundy MPiK zaplanowanej na 20 czerwca został zamieszczony w zakładce MPiK 2021

2021-04-22

Listy startowe oraz komunikat techniczny na dwie rundy MPiK w Choszcznie są już dostępne w zakładce MPiK_2021.

2021-04-17

Szczegółowy Biuletyn  dla 3. i 4. rundy MPiK w okolicach Choszczna został zamieszczony w zakładce MPiK 2021

2021-04-12

W zakładce MPiK 2021 można już odnaleźć informację o rundach MPiK zaplanowanych na 24 i 25 kwietnia w okolicach Choszczna.

Organizatorzy przygotowują te dwie rundy MPiK, ale wszyscy muszą mieć świadomość, że sytuacja epidemiczna jest niepewna i prosimy o pilne śledzenie bieżących informacji  na naszej stronie.

Bardziej szczegółowy komunikat zostanie ogłoszony po opublikowaniu ograniczeń epidemicznych jakie będą obowiązywały po 17 kwietnia .

 

2021-03-26

Na stronie rządowej

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

ukazały się  oficjalne informacje dotyczące sportu amatorskiego (stan na 25 marca 2021).

Poprzednia regulacja, która obowiązywała do 28 marca dawała jeszcze  możliwość  organizacji imprez amatorskich natomiast obecna (patrz niżej) już takiej mozliwości niestety nie daje.

Dodatkowo (w treści rozporządzenia) wykreślono również  sport dzieci i młodzieży pozostawiając wyłącznie sport zawodowy.

REASUMUJĄC: zmuszeni jesteśmy zawody 1. i 2. rundę MPiK w terminach 27 i 28 marca odwołać.  Pracujemy obecnie nad nowymi terminami ale to wiadomo będzie wymagało kolejnych uzgodnień.

Rozumiemy, że to jest informacja przykra ... ale tak na Wasze pocieszenie wejdźcie na chwilę w skórę organizatorów.

 

WSPÓŁZAWODNICTWO I WYDARZENIA SPORTOWE


ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W CAŁYM KRAJU:

W ścisłym reżimie sanitarnym, możliwe jest uprawianie sportu amatorskiego na świeżym powietrzu np. na boisku. Otwarte będą także korty tenisowe. Zajęcia w zamkniętych przestrzeniach, z udziałem publiczności są wciąż niedozwolone.

Obowiązuje do: 26 marca 2021 r.

Uwaga! Od 27 marca działalność obiektów sportowych zostanie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.

 

 

2021-03-25

W związku ze zmieniającą się sytuacją dotyczącą obostrzeń zapowiedzianych  przez Radę Ministrów w dniu 25 marca informujemy, że  organizacyjnie  jesteśmy gotowi do  przeprowadzenia zawodów jednak ostateczna decyzja zostanie podana  w tym miejscu niezwłocznie po opublikowaniu i analizie Dziennika Ustaw z najnowszym rozporządzeniem Rady Ministrów dotyczącym ograniczeń związanych z przeciwdziałaniem COVID-19 obowiązujących na dzień zawodów.

 

 

 

2021-03-20

Aktualne ograniczenia epidemiczne jeszcze (tzn. do 28 marca)  pozwalają na udział we współzawodnictwie sportowym.

Zachęcamy do zapoznania się z ograniczeniami opublikowanymi na portalu   www.gov.pl

 

Możliwa jest organizacja współzawodnictwa, zajęć i wydarzeń sportowych jedynie:

  • dla sportu zawodowego, zawodników pobierających stypendium sportowe, zawodników będących członkami kadry narodowej, reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, uprawiających sport w ramach ligi zawodowej oraz dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy
  • bez udziału publiczności
  • z zachowaniem odpowiednich zasad sanitarnych, takich jak: dezynfekcja szatni, węzłów sanitarnych, urządzeń i sprzętu sportowego, dostępność środków do dezynfekcji rąk, zapewnienie 15-minutowych odstępów między wchodzącymi i wychodzącymi

Obowiązuje do: 9 kwietnia 2021 r.

TRENINGI NA OTWARTEJ PRZESTRZENI I WSPÓŁZAWODNICTWO SPORTOWE


ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W CAŁYM KRAJU:

Osoby uprawiające sport w ramach współzawodnictwa sportowego są zwolnione z obowiązku zakrywania ust i nosa.

Z tego obowiązku nie są zwolnione osoby, które uprawiają sport rekreacyjnie, chyba, że np. biegają na terenie lasów, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego, rodzinnego ogródka działkowego i plaży.

Obowiązuje do: 28 marca 2021 r.

 

WSPÓŁZAWODNICTWO I WYDARZENIA SPORTOWE


ZASADY OBOWIĄZUJĄCE W CAŁYM KRAJU:

W ścisłym reżimie sanitarnym, możliwe jest uprawianie sportu amatorskiego na świeżym powietrzu np. na boisku. Otwarte będą także korty tenisowe. Zajęcia w zamkniętych przestrzeniach, z udziałem publiczności są wciąż niedozwolone.

Obowiązuje do: 28 marca 2021 r.

Zachęcamy do zapoznania z pełnym opisem ograniczeń epidemicznym.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=WH_SEA_DSA_Koronawirus&utm_term=&utm_content=490359064305

3 z 18